MEDYCYNA ESTETYCZNA

BOTOX

Jeżeli zależy Ci na szybkim, bezpiecznym i długotrwałym efekcie odmłodzenia, zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej może okazać się najlepszym wyborem.

Podawanie przez lekarza mikro dawek tego preparatu pod skórę, powoduje czasowe zablokowanie przewodnictwa nerwowo – mięśniowego i wyraźnie wygładzenie skóry twarzy. Efekt taki utrzymuje się nawet do ośmiu miesięcy. W tym czasie skóra odpoczywa, uzyskując naturalny i wypoczęty wygląd.

Przede wszystkim najlepszą metody korekcji zmarszczek dobierze lekarz – chirurg, podczas konsultacji. Określi on także miejsca ostrzyknięć, oraz dawki niezbędne do uzyskania efektu gładkiej skóry. Jeśli zmarszczki okażą się bardzo głębokie, specjalista może dodatkowo użyć wypełniacza, by spotęgować efekt zabiegów. Takie połączenie doskonale koryguje niedoskonałości.

Zdecydowanie najlepsze efekty uzyskuje się w eliminacji zmarszczek mimicznych twarzy – tzw. kurzych łapek, zmarszczek palacza, także tych zlokalizowanych na czole, oraz pomiędzy brwiami (lwia zmarszczka).

Podniesienie opadających powiek, uniesienie kącików ust, to inne korzyści z zastosowania tej metody. Zabiegom ostrzyknięć poddać też można okolice szyi i dekoltu, a także skorygować przy ich pomocy linię żuchwy.

Zabieg jest prosty i szybki. Podskórnie, przy pomocy bardzo cienkiej igły, chirurg ostrzykuje obszary, wymagające korekty. Ilość wstrzykiwanej substancji zależy m.in. od okolicy zabiegu oraz głębokości zmarszczki. Całą procedura trwa od 15 do 30 minut, dlatego też zabieg często nazywany jest lunchowym. Praktycznie bezbolesny, w jego trakcie pacjent odczuwa jedynie lekkie ukłucia. Osoby wyjątkowo wrażliwe na ból mogą zdecydować się na znieczulenie miejscowe.

Efekt zabiegu utrzymuje się od 5 do 8 miesięcy. Przy kolejnych kuracjach toksyną botulinową, jej czas działania, a tym samym czas odstępu między kolejnymi ostrzyknięciami, wydłuża się. Mimo, że nawet po ustaniu działania botoxu, zmarszczki pozostają płytsze niż przed pierwszym zabiegiem, to należy go powtarzać. To dlatego, że stopniowo skóra nie ostrzykiwana będzie poddawać się procesom starzenia, zgodnym z jej wiekiem biologicznym.

Pojawiające się po zabiegu zaczerwienienie skóry, zwykle znika po kilkudziesięciu minutach. Dlatego niemal od razu po nim możesz wrócić do pracy i codziennej aktywności.

Przez kolejne kilka tygodni, nie poleca się natomiast zabiegów wykorzystujących fale radiowe, podczerwień oraz laseroterapię. Osłabiają one bowiem działania toksyny botulinowej. Bezpośrednio po zabiegu nie należy się schylać. Trzeba tez zwrócić uwagę, by spać na plecach. Te dwa czynniki mają wpływ na równomierne rozłożenie się substancji czynnej pod skórą, co jest bardzo istotne.

Podczas pierwszej konsultacji, lekarz oceni stan skóry i zaproponuje zabiegi przygotowujące ją do ostrzyknięcia. Ich wykonanie sprawi, że efekty zabiegu będą jeszcze bardzie zadowalające.

Zazwyczaj są nimi tylko delikatne zaczerwienienie oraz niewielkie ślady po nakłuciach. Bardzo rzadko obserwujemy opadanie kącika ust, objaw ten jednak ustępuje.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej są:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • stosowanie niektórych leków (antybiotyków, aminochinolonów, tubokuraryny i jej pochodnych, sukcynylocholiny),
  • stany grypowe,
  • miejscowe zmiany skórne,
  • zaburzenia rytmu serca, układu sercowo-naczyniowego i nerwowego,
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo – mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
  • zaburzenia krzepnięcia krwi i stosowanie leków antykoagulacyjnych (m.in.: aspiryna),
  • choroba Alzheimera i ALS,
  • uczulenie na albuminę. 

Botox stosowany jest w różnych dziedzinach medycyny od ponad dwudziestu lat. Jest zatem substancją sprawdzoną i przebadaną. Sama metoda stosowania toksyny botulinowej w celu spłycania lub likwidacji zmarszczek uznawana jest za najbezpieczniejszą. Działa bowiem wyłącznie czasowo, a dodatkowo wykorzystuje się niewielkie ilości preparatu. Powtarzanie zabiegu ostrzykiwania nie skutkuje sumowaniem dawek w organizmie.

Nazwa Cena
zmarszczki poziome czoła 650 zł
zmarszczki pionowe czoła 650 zł
„kurze łapki” 650 zł
podnoszenie kącików ust 400 zł
zmarszczki nad górną wargą, zmarszczki „palacza” 500 zł
bruzdy na szyi 850 zł
uniesienie brwi 400 – 800 zł
nadpotliwość pach, stóp od 1200 zł
Bóle głowy od 1000 zł
Bruksizm 1000 zł

Chcesz umówić się na zabieg?

Zapisz się